Podróze Jozina - strona glówna

Najnowsze wpisy na blogu


Spacer z widokiem na Mont Blanc

31 lipca 2014

15. dzień

Tego dnia wychodzę na szlak w kierunku Lac Blanc (Białe Jezioro), które znajduje się po przeciwnej stronie doliny niż Mont Blanc. Mam nadzieję, że będzie stamtąd można w pełnej krasie zobaczyć najwyższy szczyt Europy. Pogoda zapowiada się całkiem ładna.

Drogowskaz - szlak do Lac Blanc

Podchodzę długim podejściem na ok. 2200 m, gdzie jest jeziorko. Wreszcie czuję, że jest lato. Słońce mocno grzeje, chmury gdzieś tam zawisły w połowie gór, odsłaniając ośnieżone szczyty. Piękny dzień. Robię bardzo dużo zdjęć. Teraz nie wiem nawet, które zamieścić. Widać szczyt Mont Blanc, wiele szczytów masywu i okoliczne wierzchołki: Aiguile du Midi, Aiguile d'Argentiere, Dent du Geant itd.

Aiguile du Midi Aiguile d'Argentiere Z widokiem na Mont Blanc Z widokiem na Mont Blanc Z widokiem na Mont Blanc

Nad jeziorkiem podchodzę jeszcze trochę w górę, ale nie wchodzę na przełęcz, bo nie wiem, czy bym zdołał zejść, a chcę zdążyć jeszcze do sklepu zaopatrzyć się na dalszą drogę.

Lac Blanc Lac Blanc Spacer z widokiem na Mont Blanc

Żyjące tu kozice chyba nie boją się ludzi, gdyż podchodzą bardzo blisko, dzięki temu można je sfotografować na tle Mont Blanc.

Mont Blanc

Schodzę inną ścieżką. Jest tu wiele drabinek, czasami trzeba przejść po nich nawet 10 metrów w pionie. To ścieżka raczej nie dla osób z lękiem wysokości. Po drodze mijam Aguilete d'Argentiere, skalną iglicę, na której akurat działają wspinacze.

Aiguilette d'Argentiere

Zrobiłem ponad 20 km pieszo i czuję się nieźle zmęczony po całym dniu w słońcu. Z pewnością nie był to dzień odpoczynku. Jutro wracam do Szwajcarii tą samą drogą, którą przybyłem, czyli znów przez dwie przełęcze.

Poprzedni wpis Następny wpis
comments powered by Disqus
Loading
Porównywarka cen hoteli

Ostatnio dodane:


Pierwsza Podróż Jożina dookoła świata - dzienniki

Tagi:

Bangkok podróż dookoła świata Fidżi Nowa Zelandia Kolumbia Filipiny

© Jożin Entertainemt 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.