Podróze Jozina - strona glówna

Najnowsze wpisy na blogu


Trasa wyprawy na Półwysep Kolski

18 sierpnia 2011

Przedstawiam trasę wyprawy na Półwysep Kolski. Trasa jest orientacyjna i poglądowa, narysowana myszką, więc niezbyt dokładna, ale daje pojęcie osobom mniej biegłym z geografii, gdzie jest Półwysep Kolski (i Norwegia). Przez Niemcy, Szwecję i Danię dotrzemy do Norwegii i dalej już ciągniemy na północ, na najdalej wysunięty kraniec kontynentu Przylądek Północny, czyli słynny Nordkapp. Tak naprawdę jednak prawdziwym końcem Europy jest cypel Knivskjellodden, gdzie mamy zamiar postawić nasze stopy.

Trasa Podróży Półwysep kolski

Wcześniej odbijemy jednak na malowniczy Archipelag Lofotów. Po dotarciu na kraniec kontynentu będziemy kierować się do Murmańska i na Półwysep Kolski, gdzie spędzimy prawdopodobnie większość naszego czasu, eksplorując dzikie tereny tego odległego i zapuszczonego obszaru. Wrócimy przez Karelię, Sankt Petersburg i kraje bałtyckie.

Oczywiście, to jest ogólny zarys i może ulec modyfikacji w czasie drogi, jak to często bywa.

Planujemy spać w lasach i innych ustronnych miejscach, sprawdzając sprzęt, który ma być wykorzystany w następnym roku w czasie wyprawy nad Morze Ochockie. Żywić będziemy się głównie rybami, złowionymi w okolicznych rzekach i morzach. Niektórzy z uczestników wyprawy to doświadczeni poławiacze, więc jest duża szansa, że z głodu nie umrzemy. Sam zamierzam podszkolić się w sztuce wędkarskiej.

Ze względu na charakter wyprawy, prawdopodobnie nie będzie wielu okazji, żeby połączyć się z Internetem, więc pewnie nie będzie bardzo częstych relacji z podróży. Będzie na pewno szczegółowa relacja po powrocie.

Samochód został już należycie przygotowany i wyposażony, o czym można przeczytać na stroniewww.benyowsky.com. Jak też dowiedziałem się przed chwilą będziemy wyposażeni w telefon satelitarny oraz ponton i ekwipunek raftingowy. Sprzęt ten ma także być przetestowany przed wyprawą nad Morze Ochockie. Zapowiada się więc bardzo interesujący wyjazd.

Samochód wyprawowy

Zobacz także:

Relacja z wyprawy na Półwysep Kolski

Loading
Porównywarka cen hoteli

Ostatnio dodane:


Pierwsza Podróż Jożina dookoła świata - dzienniki

Tagi:

Bangkok podróż dookoła świata Fidżi Nowa Zelandia Kolumbia Filipiny

© Jożin Entertainment 2010-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.