Podróze Jozina - strona glówna

Najnowsze wpisy na blogu


Witamy w Szkocji!

25 kwietnia 2013

Ostatnie przygotowania do podróży do Szkocji (odprawa i kupno wszystkich biletów na autobusy) trwały do późnych godzin nocnych. Prawie więc nie spałem. Na poznańską Ławicę dotarłem na czas. Przepakowałem bagaż, żeby się zmieścić w wykupionych 15 kg bagażu rejestrowanego. Nadmiar umieściłem w bagażu podręcznym, którego rolę spełniała reklamówka z biedronki. W samolocie siedziałem koło sympatycznego gościa z Kostrzyna, któremu opowiadałem o swoich podróżach. Potem się trochę zdrzemnąłem.

Lotnisko Ławica - w drodze do samolotu

Na lotnisku w Edynburgu bardzo duża kolejka do kontroli paszportów. No tak, przecież Wielka Brytania nie jest w strefie Schengen. Potem jednak już tylko prosto do autobusu, który zawiezie mnie do centrum Edynburga (bilet za 6 funtów powrotny).

Pół godziny jazdy i jestem w stolicy Szkocji. Zimno tu, przynajmniej w porównaniu do temperatur w Polsce.

Edynburg - spacer po mieście Edynburg - spacer po mieście

Obowiązkowa wizyta w sklepie turystycznym i zakup gazu do mojego palnika. Na spacer po mieście nie ma czasu. Udaję się na dworzec, skąd o 15.00 pakuję się do autobusu do Inverness. Ponad 4 godziny jazdy, w czasie których odsypiam ostatnią noc.

Gdy wysiadam w Inverness, pada. Udaję się do najtańszego hostelu, jaki znalazłem. Inverness Tourist Hostel znajduje się zaraz przy dworcu autobusowym. W pokoju natykam się na jakiegoś szkockiego żula, który ma cztery wina w szafce. W porządku gościu.

Pozostaje mi jeszcze zrobić zakupy. Idę do supermarketu Morrisons, gdzie kupuję jedzenie na następne 5 dni górskiej wędrówki, gdyż po drodze nie będzie sklepów.

Teraz mogę iść spać. Jeszcze przed snem jednak przysiadam w hostelowym pokoju telewizyjnym w celu konsumpcji pysznego piwa ale "Ben Nevis". Ben Nevis to najwyższy szczyt Szkocji i UK, więc pomyślałem, że to dobry wybór przyd wyruszeniem w góry...

Piwo Ben Nevis

Teraz już mogę iść spać. Jutro ruszam na spotkanie przygody w dzikich szkockich górach. Przejście przez centrum Gór Kaledońskich to jest cel. Zobaczymy, czy uda się go zrealizować.

Poprzedni wpis Następny wpis
comments powered by Disqus
Loading
Porównywarka cen hoteli

Ostatnio dodane:


Pierwsza Podróż Jożina dookoła świata - dzienniki

Tagi:

Bangkok podróż dookoła świata Fidżi Nowa Zelandia Kolumbia Filipiny

© Jożin Entertainemt 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.